TURIZMAS


„PAŽINK BULGARIJĄ – 100 NACIONALINIŲ TURIZMO OBJEKTŲ“/„ОПОЗНАЙ БЪЛГАРИЯ - 100 НАЦИОНАЛНИ ТУРИСТИЧЕСКИ ОБЕКТА”

Tai yra nacionalinis Bulgarijos turizmo judėjimas, įkurtas 1966 m.
Judėjimo tikslas yra skatinti turizmą šalyje, pristatyti ir supažindinti su ženkliausiais turizmo objektais. Tarp objektų yra pasaulinės, nacionalinės ir regioninės vertės kultūriniai, isoriniai, geografiniai, archeologiniai paminklai. Tarp jų – išskirtiniausi šalies gamtos fenomenai, istorinės vietovės, architektūros rezervatai, šventovės ir vienuolynai, aukščiausios kalnų viršukalnės. Visa tai nuo gilios senovės iki mūsų dienų formuoja turtingą Bulgarijos žemių kultūrinį-istorinį ir gamtos paveikslą.

Dalis objektų surašyti iš 1966-1989 m. galiojusio „100 nacionalinių turizmo objektų“ sąrašo, inicijuoto komunistų valdžios. Po 1989 m. sąrašas redaguotas, ir šiandieninis jo turinys ir numeracija galioja nuo 2003 m.
„Pažink Bulgariją – 100 nacionalinių turizmo objektų“ judėjimo organizatoriai yra Bulgarijos turizmo sąjunga (Българския туристически съюз), Švietimo ir mokslo ministerija (Министерството на образованието и науката), Kultūros ministerija (Министерството на културата), Valstybinė jaunimo ir sporto agentūra (Държавната агенция за младежта и спорта), Bulgarijos stačiatikių bažnyčios Šventasis Sinodas (Светия Синод на Българската православна църква), Aplinkos ir vandens Bulgarijos ministerija (Министерството на околната среда и водите), Bulgariškų automobilių sąjunga (Съюзът на българските автомобилисти), Bulgarijos raudonasis kryžius (Българския червен кръст), Bulgarijos nacionalinis radijas ir Bulgarijos nacionalinė televizija (Българското национално радио и Българската национална телевизия).

 Apžiūrėkite lankomiausių vietų Bulgarijoje žemėlapį!